Der blev fundet 135 produkter som matchede din søgning efter asteria i 2 butikker:
Umage Asteria Pendel Medium Ø: 43 cm - Nuance Orange / Brass
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 1,774.00 dkrUmage Asteria Pendel Medium Ø: 43 cm - Nuance Orange / Brass Smuk pendel fra danske Umage. Lampen har et enkelt, elegant og eksklusivt udtryk. Det skønne indbyggede LED lys giver sammen med det minimalistiske formsprog lampen etarkitektonisk og kunstnerisk touch. Med lampens specialdesignede LED-panel og det minimalistiske udtryk er Asteria en lampe der aldrig kommer til at gå af mode. Lampen har en hvid difussor der sikrer en blød belysning i rummet og der er derudover mulighed for at dæmpe LED-panelet ved køb af en ekstern lysdæmper. Design: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål (pulverlakeret og messingbelagt), aluminium, PMMA og metal baldakin Mål: H: 14 cm Ø: 43 cm 2,7 m. sort stofledning Lyskilde: Indbygget LED panel - Dæmpbar med en ekstern lysdæmper. 3000 K - 1500 lm.
Umage Asteria Floor Lamp H: 150,7 cm - Black
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 2,844.00 dkrUmage Asteria Floor Lamp H: 150,7 cm - Black Asteria Floor Lamp er en moderne gulvlampe lavet af stål, aluminium og akryl, som kan tilføje stil og elegance i alle husets rum. Lampen indeholder en indbygget LED-teknologi i et minimalistisk og tidsløst design. LED-panelet kan dæmpes og har en hvid diffusor, der sikrer en blød belysning i rummet. Messingstammen går igennem gulvlampen som en lodret akse og styrker lampens enkle og slanke udtryk. Lampen tændes og slukkes ved at dreje den øverste del af stilken. Designer: Søren Ravn Christensen Materiale: Steel, Aluminium and Acrylic Sort (RAL: 9005) Mål: H: 150,7 cm Ø: 43 cm Vægt: 9,3 kg Lyskilde: 24W LED panel built-in. 3000 K - 1100 lm. RA: >80 Dimmable. 25000 timers brændetid
Umage Asteria Pendel Mini Ø: 31 cm - Pearl White / Brass
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 1,207.00 dkrUmage Asteria Pendel Mini Ø: 31 cm - Pearl White / Brass Smuk pendel fra danske Umage. Lampen har et enkelt, elegant og eksklusivt udtryk. Det skønne indbyggede LED lys giver sammen med det minimalistiske formsprog lampen et arkitektonisk og kunstnerisk touch. Med lampens specialdesignede LED-panel og det minimalistiske udtryk er Asteria en lampe der aldrig kommer til at gå af mode. Lampen har en hvid difussor der sikrer en blød belysning i rummet og der er derudover mulighed for at dæmpe LED-panelet ved køb af en ekstern lysdæmper. Design: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål (pulverlakeret og messingbelagt), aluminium, PMMA og metal baldakin Mål: H: 10,5 cm Ø: 31 cm 2,7 m. sort stofledning Lyskilde: Indbygget LED panel - Dæmpbar med en ekstern lysdæmper. 3000 K - 1500 lm.
Umage Asteria Micro Cluster 3 Ø: 25 cm - Black
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 496.00 dkr (+49.00 dkr)Umage Asteria Micro Cluster 3 Ø: 25 cm - Black Med Umage's baldakin, Asteria Micro Cluster får du en livlig klynge, hvor du har mulighed for at sammensætte tre Asteria Micro. OBS: Asteria Micro lamperne skal tilkøbes. Designer: Umage Materiale: Metal-baldakin Mål: Ø: 25 cm Ledningslængde: 2,8 m Tekniske specifikationer: Kroge til klynger er inkluderet, og sikrer en fleksibel afstand mellem hver pendel hvis dette er tilkøbt.
Umage Asteria Up Medium Loftslampe Ø: 43 cm - Pearl White
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 2,130.00 dkrUmage Asteria Up Medium Loftslampe Ø: 43 cm - Sort Asteria Up er en serie af stilfulde loftslamper fra Umage. Det øverste panel giver et afdæmpet, hyggeligt opadgående lys, som sikrer en varm og blød atmosfære. De smukke lamper tilfører et moderne, raffineret udtryk til indretningen og er f.eks. perfekt til gange, køkkener og kontorer. Design: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål, PS, metal-baldakin Mål: H: 16,9 cm Ø: 43 cm Lyskilde: 17 W LED-panel inkl. toplys. Dæmpbar med ekstern dæmper.
Umage Asteria Pendel Micro Ø: 15 cm - Rose
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 710.00 dkr -
Umage Asteria Floor Lamp H: 150,7 cm - Forest Green
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 2,844.00 dkrUmage Asteria Floor Lamp H: 150,7 cm - Forest Green Asteria Floor Lamp er en moderne gulvlampe lavet af stål, aluminium og akryl, som kan tilføje stil og elegance i alle husets rum. Lampen indeholder en indbygget LED-teknologi i et minimalistisk og tidsløst design. LED-panelet kan dæmpes og har en hvid diffusor, der sikrer en blød belysning i rummet. Messingstammen går igennem gulvlampen som en lodret akse og styrker lampens enkle og slanke udtryk. Lampen tændes og slukkes ved at dreje den øverste del af stilken. Designer: Søren Ravn Christensen Materiale: Steel, Aluminium and Acrylic Forest Green (RAL: 6004) Mål: H: 150,7 cm Ø: 43 cm Vægt: 9,3 kg Lyskilde: 24W LED panel built-in. 3000 K - 1100 lm. RA: >80 Dimmable. 25000 timers brændetid
Umage Asteria Væglampe Short D: 25 cm - Nuance Mist Asteria Væglampe Short D: 25 cm - Nuance Mist
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 1,066.00 dkrUmage Asteria Væglampe Short D: 25 cm - Nuance Mist Asteria væglampen fra Umage er designet af Søren Ravn Christensen og er designet med sans for detaljen. Lampen er fremstillet af stål, aluminium og akryl og kan dæmpes ved hjælp af en diskret knap. Lampens skærm kan justeres og indstilles efter behov. Lampen kan bruges i hvilket som helst rum i hjemmet, placér den for eksempel i entreen, hyggehjørnet i stuen, i gangen eller på soveværelset. Fås også som lang udgave. Lampen har en 2,2 meter lang sort ledning og integreret LED lyskilde. Designer: Søren Ravn Christensen Materialer: Stål, aluminium, akryl Mål: Højde: 9 cm Diameter, Ø: 15 cm Dybde: 25 cm Ledningslængde: 2,2 meter Farve: Hvid Ledningsfarve: sort Certificeringer: CE UKCA Specifikationer: Kun til indendørs brug Lyskilde: integreret Dæmpbar Levetid: cirka 50.000 timer Integreret lyskilde: 12W LED, 2700K, 500l, CRI 91
Umage Asteria Up Loftlampe H: 41,5 cm - Anthracite Grey
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 3,196.00 dkrUmage Asteria Up Loftlampe H: 41,5 cm - Anthracite Grey Den nye Asteria Up loftlampe fra Umage giver ikke blot det perfekte lys, den er også et meget diskret og stilfuldt valg, når du skal have en ny loftlampe. Lampeskærmen er placeret på en messing base, som tilfører lampens design et raffineret udtryk. Det øverste panel giver et hyggeligt opadgående lys, som sikrer en varm og blød atmosfære. Asteria Up passer perfekt til køkkenet eller gang og entre. Designer: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål og PS Loftbaldakin i metal Mål: Ø: 60 cm H: 21 cm Lyskilde: 37W LED panel inkl. ambient oven-lys 3000 Kelvin 2300 Lumen RA-værdi: >80 Dæmpbar med ekstern lysdæmper (ikke inkluderet) Lyskildens levetid: Ca. 25.000 timerUmage Asteria Up Loftlampe - Anthracite Grey
Umage Asteria Pendel Micro Ø: 15 cm - Olive
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 710.00 dkrUmage Asteria Pendel Micro Ø: 15 cm - Olive Smuk pendel fra danske Umage. Lampen har et enkelt, elegant og eksklusivt udtryk. Det skønne indbyggede LED lys giver sammen med det minimalistiske formsprog lampen et arkitektonisk og kunstnerisk touch. Med lampens specialdesignede LED-panel og det minimalistiske udtryk er Asteria en lampe der aldrig kommer til at gå af mode. Lampen har en hvid difussor der sikrer en blød belysning i rummet og der er derudover mulighed for at dæmpe LED-panelet ved køb af en ekstern lysdæmper. Design: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål (pulverlakeret og messingbelagt), aluminium, PMMA og metal baldakin Mål: H: 5,7 cm Ø: 15 cm 2,7 m. sort stofledning Lyskilde: Indbygget LED panel - Dæmpbar med en ekstern lysdæmper. 3000 K - 1500 lm.
Umage Asteria Pendel Mini Ø: 31 cm - Petrol Blue / Brass
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 1,207.00 dkrUmage Asteria Pendel Mini Ø: 31 cm - Petrol Blue / Brass Smuk pendel fra danske Umage. Lampen har et enkelt, elegant og eksklusivt udtryk. Det skønne indbyggede LED lys giver sammen med det minimalistiske formsprog lampen et arkitektonisk og kunstnerisk touch. Med lampens specialdesignede LED-panel og det minimalistiske udtryk er Asteria en lampe der aldrig kommer til at gå af mode. Lampen har en hvid difussor der sikrer en blød belysning i rummet og der er derudover mulighed for at dæmpe LED-panelet ved køb af en ekstern lysdæmper. Design: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål (pulverlakeret og messingbelagt), aluminium, PMMA og metal baldakin Mål: H: 10,5 cm Ø: 31 cm 2,7 m. sort stofledning Lyskilde: Indbygget LED panel - Dæmpbar med en ekstern lysdæmper. 3000 K - 1500 lm.
Umage Asteria Pendel Mini Ø: 31 cm - Ruby Red / Brass
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 1,207.00 dkrUmage Asteria Pendel Mini Ø: 31 cm - Ruby Red / Brass Smuk pendel fra danske Umage. Lampen har et enkelt, elegant og eksklusivt udtryk. Det skønne indbyggede LED lys giver sammen med det minimalistiske formsprog lampen et arkitektonisk og kunstnerisk touch. Med lampens specialdesignede LED-panel og det minimalistiske udtryk er Asteria en lampe der aldrig kommer til at gå af mode. Lampen har en hvid difussor der sikrer en blød belysning i rummet og der er derudover mulighed for at dæmpe LED-panelet ved køb af en ekstern lysdæmper. Design: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål (pulverlakeret og messingbelagt), aluminium, PMMA og metal baldakin Mål: H: 10,5 cm Ø: 31 cm 2,7 m. sort stofledning Lyskilde: Indbygget LED panel - Dæmpbar med en ekstern lysdæmper. 3000 K - 1500 lm.
Umage Asteria Up Medium Loftslampe Ø: 43 cm - Sort
Umage Asteria Pendel Mini Ø: 31 cm - Black / Brass
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 1,207.00 dkrUmage Asteria Pendel Mini Ø: 31 cm - Black / Brass Smuk pendel fra danske Umage. Lampen har et enkelt, elegant og eksklusivt udtryk. Det skønne indbyggede LED lys giver sammen med det minimalistiske formsprog lampen et arkitektonisk og kunstnerisk touch. Med lampens specialdesignede LED-panel og det minimalistiske udtryk er Asteria en lampe der aldrig kommer til at gå af mode. Lampen har en hvid difussor der sikrer en blød belysning i rummet og der er derudover mulighed for at dæmpe LED-panelet ved køb af en ekstern lysdæmper. Design: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål (pulverlakeret), aluminium, PMMA og metal baldakin Mål: H: 10,5 cm Ø: 31 cm 2,7 m. sort stofledning Lyskilde: Indbygget LED panel - Dæmpbar med en ekstern lysdæmper. 3000 K - 1500 lm.
Umage Asteria Pendel Medium Ø: 43 cm - Nuance Olive / Brass
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 1,774.00 dkrUmage Asteria Pendel Medium Ø: 43 cm - Nuance Olive / Brass Smuk pendel fra danske Umage. Lampen har et enkelt, elegant og eksklusivt udtryk. Det skønne indbyggede LED lys giver sammen med det minimalistiske formsprog lampen et arkitektonisk og kunstnerisk touch. Med lampens specialdesignede LED-panel og det minimalistiske udtryk er Asteria en lampe der aldrig kommer til at gå af mode. Lampen har en hvid difussor der sikrer en blød belysning i rummet og der er derudover mulighed for at dæmpe LED-panelet ved køb af en ekstern lysdæmper. Design: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål (pulverlakeret og messingbelagt), aluminium, PMMA og metal baldakin Mål: H: 14 cm Ø: 43 cm 2,7 m. sort stofledning Lyskilde: Indbygget LED panel - Dæmpbar med en ekstern lysdæmper. 3000 K - 1500 lm.
Umage Asteria Væglampe Long D: 42 cm - Black
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 1,208.00 dkrUmage Asteria Væglampe Long D: 42 cm - Black Asteria væglampen fra Umage er designet af Søren Ravn Christensen og er designet med sans for detaljen. Lampen er fremstillet af stål, aluminium og akryl og kan dæmpes ved hjælp af en diskret knap. Lampens skærm kan justeres og indstilles efter behov og lampens fleksible arm kan bevæges fra side til side. Lampen kan bruges i hvilket som helst rum i hjemmet, placér den for eksempel i entreen, hyggehjørnet i stuen, i gangen eller på soveværelset. Fås også som kort udgave. Lampen har en 2,2 meter lang sort ledning og integreret LED lyskilde. Designer: Søren Ravn Christensen Materialer: Stål, aluminium, akryl Mål: Højde: 9 cm Diameter, Ø: 15 cm Dybde: 42 cm Ledningslængde: 2,2 meter Farve: Sort Ledningsfarve: sort Certificeringer: CE UKCA Specifikationer: Kun til indendørs brug Lyskilde: integreret Dæmpbar Levetid: cirka 50.000 timer Integreret lyskilde: 12W LED, 2700K, 500l, CRI 91
Umage Asteria Pendel Medium Ø: 43 cm - Nuance Mist / Brass
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 1,774.00 dkrUmage Asteria Pendel Medium Ø: 43 cm - Nuance Mist / Brass Smuk pendel fra danske Umage. Lampen har et enkelt, elegant og eksklusivt udtryk. Det skønne indbyggede LED lys giver sammen med det minimalistiske formsprog lampen et arkitektonisk og kunstnerisk touch. Med lampens specialdesignede LED-panel og det minimalistiske udtryk er Asteria en lampe der aldrig kommer til at gå af mode. Lampen har en hvid difussor der sikrer en blød belysning i rummet og der er derudover mulighed for at dæmpe LED-panelet ved køb af en ekstern lysdæmper. Design: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål (pulverlakeret og messingbelagt), aluminium, PMMA og metal baldakin Mål: H: 14 cm Ø: 43 cm 2,7 m. sort stofledning Lyskilde: Indbygget LED panel - Dæmpbar med en ekstern lysdæmper. 3000 K - 1500 lm.
Umage Asteria Plus Pendel Mini Ø: 31 cm - Black/White
Sælger: Jacobsenmobler.dk Pris: 1,899.00 dkrUmage Asteria Plus Pendel Mini Ø: 31 cm - Black/White Smuk pendel fra danske Umage. Lampen har et enkelt, elegant og eksklusivt udtryk. Det skønne indbyggede LED lys giver sammen med det minimalistiske formsprog lampen et arkitektonisk og kunstnerisk touch. Med lampens specialdesignede LED-panel og det minimalistiske udtryk er Asteria en lampe der aldrig kommer til at gå af mode. Lampen har en hvid diffussor der sikrer en blød belysning i rummet og der er derudover mulighed for at dæmpe LED-panelet ved køb af en ekstern lysdæmper. Design: Søren Ravn Christensen Materiale: Stål, stålbeslag, tekstilledning Mål: Højde: 10,5 cm Diameter, Ø: 31 cm Ledningslængde: 270 cm Farve: Hvid m. sort stålbeslag Ledningsfarve: sort Specifikationer: Kun til indendørs brug Lyskilde integreret Integreret lyskilde: 18W LED, 1200 lumen
135 resultater på 0.145 sekund
Relaterede søgeord
© Copyright 2024 shopping.eu